Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polana już niedługo przywita ziołami

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Leśnicy z Nadleśnictwa Zielona Góra, na prośbę lokalnego stowarzyszenia, uprzątnęli...

Leśnicy z Nadleśnictwa Zielona Góra, na prośbę lokalnego stowarzyszenia, uprzątnęli polanę, na której każdego roku wyrastają tysiące dzikich roślin jadalnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wszystko zaczęło się niemal rok temu. Grupa miłośników ziół wybrała się na spacer na śródleśną polanę przy Wrzosowym Młynie, na której występuje wiele ziół i roślin leczniczych. Podczas wycieczki uczestnicy mieli zbierać dzikie rośliny jadalne.
 
Jednak polanę przy Wrzosowym Młynie w ostatnim czasie zaczęła zarastać robinia akacjowa. Dlatego aktywiści z Zielonogórskiego Stowarzyszenia Upiększania Miasta zwrócili się do Nadleśnictwa Zielona Góra, w zarządzie którego znajduje się teren, o usunięcie siewek drzew. Stowarzyszenie jest znane z szeregu akcji ochrony zieleni w przestrzeni miejskiej Zielonej Góry. 
 
- Widać dobrą rękę fachowców z naszego nadleśnictwa, prace wykonano z największą starannością, chroniąc uśpioną roślinność zielną – skomentowali spacerowicze na profilu społecznościowym.

Za chwilę łąka zakwitnie, a mieszkańcy miasta będą mogli zbierać na niej zioła. Społecznicy wysłali podziękowanie dla leśników, a o udanej współpracy poinformowali lokalne media. Relację z całej akcji można przeczytać także na profilu społecznościowym ZTUP.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych
 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o przyjęciu ustawy ws. pomocy przy zbiorach. Jest to odpowiedź na oczekiwania rolników korzystających ze wsparcia innych osób przy zbiorach owoców i...
 • Pomocnik rolnika
 • Pomocnik rolnika

  Senat RP uchwalił wczoraj ustawę, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych. Zawarte w ustawie rozwiązanie wychodzi...
 • Polana już niedługo przywita ziołami
 • Polana już niedługo przywita ziołami

  Leśnicy z Nadleśnictwa Zielona Góra, na prośbę lokalnego stowarzyszenia, uprzątnęli polanę, na której każdego roku wyrastają tysiące dzikich roślin jadalnych.
 • Wartość użytkowa łąki
 • Wartość użytkowa łąki

  Użytki zielone to zbiorowisko gatunków traw, roślin bobowatych oraz ziół, o sobie właściwym potencjale produkcyjnym oraz właściwościach żywieniowych, które określają wskaźniki lwu i WUŁ.
 • Zasady zbioru i utrwalania surowców
 • Zasady zbioru i utrwalania surowców

  Zioła uprawiane w ogrodzie charakteryzują się dużą różnorodnością, surowcami leczniczymi lub przyprawowymi mogą być ich różne części – kwiaty, liście, owoce, nasiona, kłącza i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl