Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polityka rolna państwa do 2020 roku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Główne kierunki polityki rolnej państwa zostały wyznaczone i obowiązują do 2020 roku –...

- Główne kierunki polityki rolnej państwa zostały wyznaczone i obowiązują do 2020 roku – powiedział podczas spotkania z Federacją Związków Dzierżawców i Właścicieli Rolnych minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


To trzecie spotkanie z cyklu konsultacji ze związkami i organizacjami rolniczymi jakie odbywają się od początku tygodnia w ministerstwie.
 
- W nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20014-2020 został przyjęta zasada, że priorytetem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw i ta zasada nie podlega dyskusji. Zależy nam, aby w tej perspektywie finansowej do 2020 roku powstały nowe silne, gospodarstwa rodzinne, które mogłyby skutecznie konkurować na europejskim rynku – powiedział podczas spotkania z dzierżawcami minister rolnictwa Marek Sawicki.
 
Minister zwrócił też uwagę na wysokie tempo wdrażania nowego PROW-u.
 
– Podczas, gdy wiele państw i regionów nie ma wciąż uzgodnionego programu rozwoju obszarów wiejskich z Komisją Europejską my do końca roku uruchomimy 16 działań. Zależy nam na czasie, bo te pieniądze nie powinny leżeć na koncie w Brukseli tylko pracować na polskiej wsi – dodał minister Sawicki.  
 
Szef resortu rolnictwa powiedział także, że oczekuje od Prezydenta Andrzeja Dudy podpisania ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.
 
– Nie wyobrażam sobie, aby Prezydent tego nie zrobił. Ustawa przeszła w Sejmie przy zaledwie 2 głosach przeciwnych oraz  12 wstrzymujących się. To efekt ciężkiej wielomiesięcznej pracy oraz kompromisu politycznego.
 
Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ma na celu przeciwdziałanie rozdrobnieniu gospodarstw rolnych oraz ułatwienie w powiększaniu rodzinnych gospodarstw indywidulanych. Przewiduje ona ograniczenia w obrocie oraz daje Agencji Nieruchomości Rolnych większe możliwości w korzystaniu z prawa pierwokupu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl