| Autor: redakcja6

Lubuskie Złote Kłosy 2013 przyznane

Dnia 4 października 2013 roku w Łagowie, w powiecie świebodzińskim w województwie lubuskim, odbyła się Gala Lubuskiego Złotego Kłosa.

Lubuskie Złote Kłosy 2013 przyznane
Uroczystą Galę Lubuskiego Złotego Kłosa, której celem było wyróżnienie rolników pracujących na rzecz rozwoju rolnictwa, otworzył prezes LIR – Władysław Piasecki wraz z Członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego – Stanisławem Tomczyszynem.

Głównym punktem programu była prezentacja nagrodzonych gospodarzy oraz wręczenie statuetek Lubuskiego Złotego Kłosa – prestiżowego wyróżnienia dla producentów rolnych z tego regionu
 
Z licznej grupy blisko 30 tysięcy gospodarzy województwa lubuskiego Kapituła wyłoniła dziesięciu najlepszych, wśród których znaleźli się:
  • Grażyna i Arkadiusz Gaczyńscy, Gościeszowice, gmina Niegosławice, powiat żagański
  • Marek Grabia, Słonów, gmina Dobiegniew, powiat strzelecko-drezdenecki
  • Grzegorz Iwanicki, Staropole, gmina Lubrza, powiat świebodziński
  • Barbara Dubicka-Kaczmarczyk i Piotr Kaczmarczyk, Ochla, gmina Zielona Góra, powiat zielonogórski
  • Andrzej Kuziemski, Osiecznica, gmina Krosno Odrzańskie, powiat krośnieński
  • Wacław Łabiak, Pyrnik, gmina Bojadła, powiat zielonogórski
  • Andrzej Pawelec, Wysoka, gmina Lubiszyn, powiat gorzowski
  • Janusz Przydrożny, Zamysłów, gmina Szlichtyngowa, powiat wschowski
  • Krystyna Stachów, Gościeszowice, gmina Niegosławice, powiat żagański
  • Stanisław Zawadzki, Świebodzin, gmina Świebodzin, powiat świebodziński.
Uroczystą galę poprzedziła konferencja poświęcona przyszłości lubuskiego rolnictwa oraz efektów PROW 2007-2013, a także projektów na lata 2014-2020. Za główny cel spotkania obrano merytoryczny przekaz dotyczący zakresów i kierunków wspierania rolnictwa w przyszłości na lata 2014-2020.

Inaugurację konferencji stanowił wykład dotyczący przyszłości lubuskiego rolnictwa, wygłoszony przez dr Andrzeja Bartkiewicza z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Po nim głos zabrał dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - Józef Giemza, który opowiedział o zrealizowanych założeniach programu PROW na lata 2007-2013. Z kolei dyrektor OR ARiMR - Elżbieta Kwaśniewicz przybliżyła efekty wdrażania obecnego programu w województwie lubuskim, a dyrektor LODR - Zbigniew Żywień, skupił się na założeniach PROW na lata 2014-2020. Konferencję zakończył wykład prezesa LIR-u dotyczący roli organizacji rolniczych dla wsi i rolnictwa.
 
W spotkaniu poza przedstawicielami Izby Rolniczej wzięli udział delegaci związków i organizacji rolniczych stowarzyszonych w Forum Rolniczym, a także przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za obsługę sektora rolnego z obszaru województwa.

Lubuski Złoty Kłos 2013

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!