| Autor: redakcja6

XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

W dniach od 23 do 25 sierpnia 2013 roku odbyło się XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej w województwie podkarpackim.

XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej
Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej zostało zorganizowane przez Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Odrzechowej k. Rymanowa, Instytut Zootechniki w Krakowie, Okręgowy Związek Hodowców Koni  w Rzeszowie, Polski Związek Hodowców  Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej. Honorowy patronat nad Wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Podkarpacki.  
 
Jak co roku, również i tym razem w ramach imprezy odbyły się: XII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego, IX Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego oraz Regionalna Wystawa Ras Rodzimych Koni.
 
Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie przeglądem weterynaryjnym koni oraz techniczną odprawą zakończoną wieczorkiem huculskim przy akompaniamencie zespołu „Wilcze Echa”.
 
Natomiast podczas sobotniego i niedzielnego Pożegnania Wakacji odbyła się już właściwa część imprezy. Pierwszego dnia weekendu na „Górnej Polanie” miała miejsce ocena bydła simentalskiego w poszczególnych kategoriach, po którym nastąpił pokaz cieliczek zaprezentowany przez „Młodych hodowców”. Z kolei w godzinach popołudniowych odbyła się konferencja poświęcona „poprawie produkcji oraz procesów zarządzania w rolnictwie poprzez transfer informacji”, a następnie prezentacja ras rodzimych koni.
 
Chętni, mogli wziąć również udział w konkursach, wykładach oraz degustacjach przygotowanych podczas odbywającego się w ramach imprezy – Festiwalu Podkarpackiej Wołowiny. Pod koniec dnia nastąpiło również wręczenie dyplomów uczestnictwa dla hodowców.
 
Równolegle, na „Dolnej Polanie” przeprowadzone zostały eliminacje, podczas których wyłoniono czempionaty koni huculskich. Na tym obszarze miało również miejsce oficjalne otwarcie imprezy, po której przeprowadzono konkurs o nazwie „Ścieżka huculska koni młodych”.

W sobotnie popołudnie można było podziwiać także zmagania koni podczas zawodów w skokach przez przeszkody. Całość uświetniły liczne występy, m.in. Orkiestry Dętej oraz „Gangu Marcela”.
 
W niedzielę, oprócz kontynuacji zagadnień z dnia poprzedniego, odbyły się także bardzo widowiskowe konkursy zaprzęgowe i pokazy ratownictwa. Przybyli na XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej oklaskiwali również nagrodzonych w konkursie kulinarnym w ramach Festiwalu Podkarpackiej Wołowiny oraz nagrodzonych hodowców bydła simentalskiego, młodych hodowców bydła oraz zawodników i hodowców koni.
 
Zakończenie imprezy poprzedziły występy zespołów „Czerehat” i „Boskie Torsy”.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!