Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Targi AGRO-PARK w Lublinie zakończone, a sezon rolniczy rozpoczęty!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Po raz kolejny w historii Targów AGRO-PARK w Lublinie padł rekord. Dwudniowe wydarzenie...

Po raz kolejny w historii Targów AGRO-PARK w Lublinie padł rekord. Dwudniowe wydarzenie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony branży rolniczej. W tym roku liczba zwiedzających Targów AGRO-PARK w Lublinie wyniosła 27.358.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Bogata oferta maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nowości produktowe, interesujące seminaria, spotkania biznesowe, profesjonalni zwiedzający i wiele pozytywnych emocji – tak właśnie można podsumować Targi Rolnicze AGRO-PARK, które w dniach 3-4 marca odbyły się w Lublinie.

XI edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie przeszła już do historii. Dwudniowe spotkanie nie tylko rozpoczęło sezon spotkań dla rolników, ale też pomogło podjąć decyzje o dokonaniu inwestycji w nowy sprzęt – tłumaczy Mirosław Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin.

Targi Rolnicze AGRO-PARK to bardzo ważne  i cieszące się wielką popularnością święto dedykowane branży rolniczej – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.  

Świadczy o tym frekwencja, która dopisała mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i silnego mrozu – kontynuuje.

– Tegoroczne spotkanie po raz kolejny umożliwiło nawiązanie kontaktów sprzedażowych, zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzenie horyzontów poprzez udział  w specjalistycznych seminariach. Targi były też okazją do zdobycia nowej wiedzy na temat najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt – dodaje.
 
Najwyższa w historii frekwencja
 
Wzorem lat ubiegłych Targi Rolnicze AGRO-PARK zajęły powierzchnię ponad 10.000 m2. W dwóch halach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowało przeszło 250 wystawców. Cześć z nich zajęła również teren otwarty znajdujący się przed pawilonami. Rozmowy biznesowe toczyły się zatem na całym terenie Targów Lublin.

W opinii wystawców Targi były bardzo owocne. Firmy na własnej skórze poczuły najwyższą w historii frekwencję oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych – zaznacza Mirosław Wituch.

– Zwiedzającym spodobała się różnorodna ekspozycja oraz możliwość zdobycia nowych informacji podczas cyklu interesujących wykładów – zapewnia Łukasz Rachubiński.

Podczas Targów pojawili się również przedstawiciele z branży m.in. Ukrainy czy Białorusi.
 
Wiedza i praktyka
 
Czas pomiędzy zwiedzaniem ekspozycji można było również dobrze spożytkować, biorąc udział w interesujących seminariach. Jedno z nich poprowadził dr hab. Witold Chabuz z Zakładu Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który opowiedział o wyzwaniach dla współczesnej hodowli bydła w procesie produkcji mleka i mięsa wołowego wysokiej jakości. Kolejnym prelegentem był Adam Kuzdraliński, prezes firmy Nexbio, który zaprosił uczestników do dyskusji o wczesnej diagnozie zagrożeń na uprawach.

Podczas Targów AGRO-PARK odbyła się także kolejna edycja konkursu „Precyzyjny Gospodarz”. W tym roku konkurs cieszył się wyjątkową popularnością rolników, nawet mino siarczystego mrozu. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie
 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które...
 • Sierpniowe wydarzenia dla rolników w Wilkowicach
 • Sierpniowe wydarzenia dla rolników w Wilkowicach

  Przed właścicielami gospodarstw rolnych najgorętszy okres w rok, czyli czas prac polowych. Tymczasem w Poznaniu trwają w najlepsze przygotowania do XIII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA, która...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl