Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portaluZiemniaki skrobiowe zdrożeją?

Dodano: 2011-05-05

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Aktualna sytuacja na rynku wymusiła na polskich producentach skrobi podwyżki na ziemniaki skrobiowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portaluWytwórcy tego warzywa mają szansę na zwiększenie swoich dochodów podczas tego sezonu. Ta korzystna sytuacja spowodowana jest podwyżką cen prawie wszystkich płodów rolnych.


Także ziemniaki oraz mączka ziemniaczana będzie jeszcze droższa. W przeciągu kilku ostatnich tygodni jej cena zwiększyła się o kilka złotych na kilogramie.


Porównując obecną sytuację z lutową tego roku, za kilogram należało zapłacić blisko 9 złotych, gdzie w tym samym okresie roku poprzedniego oscylowało to w okolicach 4,6-4,8 złotego za kilogram.


Dla przypomnienia dodajmy, że w zeszłym roku wolumen zbiorów ziemniaków w Polsce oscylował w granicy 9,8 mln ton, gdzie rok wcześniej zebrano 9,7 mln ton tego warzywa. Niemniej jednak wstępne prognozy przewidują, że także i w tym roku wielkość wolumenu będzie zbliżona do zeszłorocznej.

Google+Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.