Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portaluZiemniaki skrobiowe zdrożeją?

Dodano: 2011-05-05

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Aktualna sytuacja na rynku wymusiła na polskich producentach skrobi podwyżki na ziemniaki skrobiowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wytwórcy tego warzywa mają szansę na zwiększenie swoich dochodów podczas tego sezonu. Ta korzystna sytuacja spowodowana jest podwyżką cen prawie wszystkich płodów rolnych.


Także ziemniaki oraz mączka ziemniaczana będzie jeszcze droższa. W przeciągu kilku ostatnich tygodni jej cena zwiększyła się o kilka złotych na kilogramie.


Porównując obecną sytuację z lutową tego roku, za kilogram należało zapłacić blisko 9 złotych, gdzie w tym samym okresie roku poprzedniego oscylowało to w okolicach 4,6-4,8 złotego za kilogram.


Dla przypomnienia dodajmy, że w zeszłym roku wolumen zbiorów ziemniaków w Polsce oscylował w granicy 9,8 mln ton, gdzie rok wcześniej zebrano 9,7 mln ton tego warzywa. Niemniej jednak wstępne prognozy przewidują, że także i w tym roku wielkość wolumenu będzie zbliżona do zeszłorocznej.

Google+Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.

Kod:

Captcha


Treść:


Czy artykuł był pomocny?
+0 pkt.
razem głosów: 0
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prace polowe w maju
 • Prace polowe w maju

  Maj jest miesiącem uważanym za najpiękniejszy w roku. To właśnie w tym czasie przyroda najbardziej spektakularnie budzi się do życia. Za Wielkopolską Izbą Rolniczą prezentujemy listę zaleceń...
 • Burakom cukrowym zagraża śmietka ćwiklanka
 • Burakom cukrowym zagraża śmietka ćwiklanka

  Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o walce ze śmietką ćwklanką oraz dobór właściwej metody należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się...
 • Ożywienie popytowe zwiastuje wzrost cen ziemniaków
 • Ożywienie popytowe zwiastuje wzrost cen ziemniaków

  Ostatni tydzień kwietnia przyniósł zmianę sytuacji na krajowym rynku - zauważa Wiesław Dzwonkowski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • Ceny ziemniaków w Polsce (19.05.2016)
 • Ceny ziemniaków w Polsce (19.05.2016)

  Jak wskazuje analiza danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w dniach od 9 do 19 maja 2016 roku średnia cena ziemniaków w Polsce w stosunku do notowań sprzed tygodnia...
 • Ceny warzyw. Szparagi tańsze niż przed rokiem
 • Ceny warzyw. Szparagi tańsze niż przed rokiem

  W porównaniu do cen sprzed roku w minionym tygodniu dało się zauważyć znacznie niższe ceny na niektóre z polskich produktów. Na Rynku Hurtowym w Broniszach notowano ceny szparagów o 25% niższe...