| Autor: redakcja12

Bank BGŻ BNP Paribas wspólnie z Concordia Ubezpieczenia oferuje ubezpieczenia upraw jesiennych

Od 2 października br. w Banku BGŻ BNP Paribas ruszyła jesienna sprzedaż ubezpieczeń upraw ozimych. Korzystając z dopłat do składek, klienci mogą zawrzeć umowę ubezpieczenia z dofinansowaniem w wysokości do 65 proc. w dowolnie wybranym pakiecie ryzyk.

Bank BGŻ BNP Paribas wspólnie z Concordia Ubezpieczenia oferuje ubezpieczenia upraw jesiennych
Ubezpieczenia upraw w Concordii Ubezpieczenia będą realizowane przy wykorzystaniu nowych zasad dopłat do składek z budżetu państwa, które weszły w życie 1. kwietnia 2017 roku i są znacząco korzystniejsze niż te, które obowiązywały w 2016 roku. Dzięki temu rolnik będzie mógł zawrzeć umowę ubezpieczenia z dofinansowaniem w wysokości nawet do 65 proc. w dowolnie wybranym pakiecie ryzyk.
 
– Dane i analizy wskazują, że niekorzystne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się w nasz klimat. Mając to na uwadze zachęcamy do skorzystania z oferty ubezpieczeń upraw w Banku BGŻ BNP Paribas. Oferta ubezpieczeń upraw dostępna jest w blisko 500 oddziałach Banku, w których klient może zawrzeć umowę ubezpieczenia szybko i wygodnie. W ten sposób rolnik otrzymuje kompleksową obsługę związaną z prowadzonym gospodarstwem rolnym w jednym miejscu – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro. 
 
Rolnicy uprawiający pszenicę, jęczmień, żyto, pszenżyto, mogą skorzystać z ubezpieczenia pakietowego obejmującego takie ryzyka jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad. W trosce o jak najlepsze zarządzanie ryzykiem, ubezpieczenie rzepaku ozimego w danym gospodarstwie będzie możliwe przy jednoczesnym ubezpieczeniu zbóż ozimych. Ochrona ubezpieczeniowa od ujemnych skutków przezimowania udzielana będzie w sposób automatyczny po osiągnięciu przez uprawy określonej obsady i faz rozwojowych zależnych od rodzaju i gatunku uprawy. Dla prawidłowego rozwoju upraw ważny jest optymalny termin siewu i warunki agrometeorologiczne, wpływające na jesienny rozwój roślin.
 
W tym celu rzeczoznawcy Concordii prowadzą monitoring stanu upraw. W losowo wybranych gospodarstwach ubezpieczyciele sprawdzają stan upraw, które przygotowują się do zimowej przerwy w wegetacji. Stan przezimowania upraw będzie zależał od temperatur oraz okrywy śnieżnej podczas zimy. Po rozpoczęciu wegetacji uprawy będą chronione od przymrozków wiosennych, które mogą pojawić się po 15 kwietnia oraz gradobić pojawiających się już z początkiem majowych burz. Ochrona ubezpieczeniowa zostanie zakończona z momentem zbioru plonu.


Tagi:
źródło: