| Autor: mikolaj

Najnowsza broń firmy Alltech w walce przeciwko mikotoksynom

Wykorzystując swoje niemal 30-letnie doświadczenie w dziedzinie glikomiki, nauki o cukrach, oraz dzięki posiadaniu i produkcji nowoczesnych źródeł węglowodanów, w połączeniu z prawdziwym postępem w oznaczaniu mikotoksyn, firma Alltech opracowała nową generację preparatów wiążących mikotoksyny – Mycosorb A+. Produkt ten, w połączeniu z poprawionym i ulepszonym programem zarządzania zagrożeniem mikotoksynami, będzie stanowił rewolucję na polu walki z tym zagrożeniem.

Najnowsza broń firmy Alltech w walce przeciwko mikotoksynom
Podawanie preparatu Mycosorb A+ wpływa na obniżenie adsorpcji mikotoksyn w organizmie i w ten sposób na redukcję ich negatywnego wpływu na zdrowie zwierząt. Wylansowany na progu żniw 2012, jednych z najtrudniejszych w pamięci żyjących, ta najnowsza zdobycz techniki uzupełni arsenał  zmagających się z zagrożeniem ze strony mikotoksyn producentów na całym świecie.
 
Nich Adams, dyrektor sprzedaży światowej z Zespołu ds. Zarządzania Mikotoksynami firmy Alltech komentuje, „Kiedy w niektórych częściach świata notujemy rekordowe opady,  inne niszczą susze. Ponieważ większością pasz wyprodukowanych w 2012 roku będziemy żywić zwierzęta w 2013, spodziewamy się w najbliższych miesiącach większych strat w produkcji i pogorszenia zdrowia".
 
Historycznie, zarówno analityczna, jak i komercyjna strona zarządzania zagrożeniem mikotoksynami skupia się na identyfikacji i braniu na cel poszczególnych mikotoksyn. W rzeczywistości, pasze objętościowe i zboża są w sposób naturalny skażone różnymi toksynami, a efektywne zarządzanie mikotoksynami powinno ten stan odzwierciedlać.
 
Analizy przeprowadzone podczas żniw 2012 w ramach programu Alltech 37+ wykazały, że skażonych było 98% próbek pobieranych na całym świecie, a 93% było skażonych więcej niż jedną mikotoksyną. „Podkreśla to z jak szerokim spektrum problemów borykają się producenci i jakich dzialań potrzebują, aby ochronić jakość swoich pasz, zdrowie zwierząt i w rezultacie, swój zysk“, mówi główny manager ds. technicznych w Zespole ds. Zarządzania Mikotoksynami dr Swamy Haladi.
 
Dr Alex Yiannikouris, główny dyrektor ds. badań naukowych w Zespole ds. Zarządzania Mikotoksynami dodaje, „Definiując na nowo nasze podejście do oceny zagrożeń – biorąc pod uwagę indywidualną toksyczność mikotoksyn, ich ilość i synergię pomiędzy nimi, możemy zaoferować producentom o wiele bardziej zaawansowaną ocenę ryzyka, na które są narażeni. Ryzyko całkowite dla zwierząt określa się poprzez naszą Sumę Ekwiwalentu Toksyczności (TEQ) – jedną liczbę, która jest podsumowaniem ogólnego zagrożenia dla poszczególnych gatunków. TEQ pozwala na nowo określić sposób, w jaki skażenie mikotoksynami może być traktowane całościowo“.
 
Zrozumienie natury mikotoksyn i ich wpływu na zdrowie i wydajność zwierząt na tym poziomie, stało się fundamentem opracowania produktu Mycosorb A+, substancji wiążącej mikotoksyny o ulepszonej skuteczności przeciwko szerszemu spektrum mikotoksyn.  „Mycosorb A+ oferuje producentom rozwiązania, które ograniczają negatywny wpływ większej liczby mikotoksyn niż kiedykolwiek przedtem było możliwe i odzwierciedla dużo dokładniej zagrożenia naturalnie skażonych pasz“, mówi Haladi.


Tagi:
źródło: