Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ANR na zawodach konia wierzchowego

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2012 r. w Morawie k. Strzegomia odbyły się zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Impreza ta, stanowiąca jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Polsce, jak co roku zgromadziła jeźdźców ze światowej czołówki.

Zwycięstwo w zawodach z cyklu Pucharu Świata odniosła reprezentantka Niemiec Sandra Auffarth, aktualna wicemistrzyni Europy. Puchar Prezydenta RP wręczył jej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz. Najwyższą lokatę wśród polskich zawodników zajął Paweł Warszawski.W tym roku w Morawie odbył się też nowy konkurs w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej zaliczany do cyklu Puchar Narodów. W ramach tego konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z trzech lub czterech zawodników na każdej imprezie. Zwycięstwo wywalczyła narodowa drużyna Niemiec, a Polska uplasowała się na szóstej pozycji. Nagrodę w tym konkursie wręczał dyrektor Oddziału Terenowego ANR we Wrocławiu Andrzej Jamrozik. Uhonorował on również pucharem Agencji Nieruchomości Rolnych zwycięzcę konkursu CCI2* Franka Ostholta z Niemiec.

ANR zaprezentowała podczas zawodów na swoim stoisku szeroką ofertę nieruchomości zabytkowych, a także działek budowlanych i inwestycyjnych. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko cieszyły się pałace.