Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Cavaliada Warszawa 2012

W przedostatnim tygodniu marca Warszawa była świadkiem jednej z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – prestiżowej Cavaliady Warszawa 2012 – Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Skokach przez Przeszkody CSI3*-W i Ujeżdżeniu CDI3*-W.

W piątek 23 marca br. pod patronatem Agencji Nieruchomości Rolnych odbył się jeden z konkursów skoków zaliczany do Pucharu Świata (Rolex Ranking) z przeszkodami wysokimi na 150 cm. Nagrodę wręczył Prezes ANR Leszek Świętochowski.

W 6 konkursie skoków o nagrodę Prezesa ANR brało udział 31 zawodników z 12 krajów: Polski, Holandii, Niemiec, Litwy, Rosji, Estonii, Japonii, Białorusi, Łotwy, Hongkongu, Czech i Kirgistanu. Zawodnicy na koniach mieli do pokonania parkur o długości 410 m z 12 przeszkodami w czasie nie dłuższym niż 71 sekund. W rozgrywce parkur ograniczono do 7 przeszkód, długość toru do 270 m, a norma czasu wynosiła 47 sekund.

Do rozgrywki przeszło 10 par, a zwyciężyła reprezentantka Holandii Suzanne Tepper na koniu Sensation z fenomenalnym czasem 39,19 s i bez punktów karnych. Drugie i trzecie miejsca zajęli Polacy – Jarosław Skrzypczyński na Quinterze i Piotr Morsztyn na Osadkowskim Van Halen. Zawodnikowi z Polski do pierwszego miejsca zabrakło niecałe pół sekundy.

Następnego dnia również Holender Jur Vrieling na koniu Sissi Van’t Schutterschof wygrał konkurs skoków z przeszkodami wysokimi na 145 cm o nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Tepper na Sensation była w tym konkursie czwarta. Zaś w niedzielę pod patronatem Prezydenta RP odbyło się Grand Prix Warszawy z przeszkodami o wysokości 155 cm. Nagrodę Prezydenta RP zdobył reprezentant z Litwy Benas Gutkauskas na Lascar 41. Suzanne Tepper była druga.