| Autor: redakcja1

Alkoholowe problemy

Jeszcze w tym roku ma zostać przyjęty przez Komisję Europejską program dotyczący strategii alkoholowej na lata 2013-2020.

Alkoholowe problemy
Każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej ma własne pomysły. Najbardziej oryginalny plan przedstawili Skandynawowie, którzy postulują o spore ograniczenia w jego dostępności choćby poprzez zmniejszenie liczby sklepów sprzedających alkohol.
 
Zdaniem polskich producentów to jest zbyteczne, gdyż spożycie alkoholu maleje od 30 lat, ale niebezpieczne sytuacje nim wywołane nie koniecznie się pokrywają. Tym bardziej, że są kraje, w których od lat walczy się z nadmierną konsumpcją mocnych trunków z niewielkim skutkiem, ale są i takie państwa, gdzie jest znaczna dostępność alkoholu, ale problemu nie ma.
 
Innym pomysłem jest wzrost podatków nałożonych na branżę spirytusową. Aktualnie za 100 litrów 100 procentowego alkoholu należy zapłacić akcyzę w wysokości 5 tysięcy złotych. Również za takim rozwiązaniem są specjaliści od walki z chorobami alkoholowymi.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!