| Autor: redakcja1

Krajowe ceny produktów mleczarskich

W dniach 30 kwietnia – 6 maja bieżącego roku ceny masła oraz pełnego mleka w proszku obniżyły się.

Krajowe ceny produktów mleczarskich
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,03 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje spadek o 3,7 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także mniej o 10 procent, a w ciągu roku to obniżka o 31 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane, tym samym osiągając cenę 13,20 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 3,3 procenta, a miesięczna – 17 procent. W zestawieniu rocznym to o 14 procent mniej.

W omawianym okresie, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,27 złotego za kilogram, czyli o 0,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to mniej o 6 procent, a rokiem – 10 procent.

Pełne mleko w proszku potaniało o 2,4 procenta, osiągając przy tym granicę 10,52 złotego za kilogram. W odniesieniu do marca to spadek o 11 procent, a do zeszłego roku to 15 procentowa zniżka.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!