| Autor: redakcja1

Krajowe ceny produktów mleczarskich

W dniach 7-13 maja bieżącego roku ceny masła oraz odtłuszczonego mleka w proszku obniżyły się.

Krajowe ceny produktów mleczarskich
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 9,98 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje spadek o 0,5 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także mniej o 9 procent, a w ciągu roku to obniżka o 31 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane, tym samym osiągając cenę 12,87 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 2,5 procenta, a miesięczna – 13 procent. W zestawieniu rocznym to o 17 procent mniej.

W omawianym okresie, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,13 złotego za kilogram, czyli o 1,7 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to spadek o 4 procent, a rokiem – 10 procent.

Pełne mleko w proszku podrożało o 2,1 procenta, osiągając przy tym granicę 10,74 złotego za kilogram. W odniesieniu do kwietnia to mniej o 4 procent, a do zeszłego roku to 14 procentowa zniżka.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!