| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 21-27 maja bieżącego roku ceny masła konfekcjonowanego oraz pełnego mleka w proszku obniżyły się.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,22 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje wzrost o 0,8 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także mniej o 2 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 29 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,82 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 0,5 procenta, a miesięczna – 6 procent. W zestawieniu rocznym to o 16 procent mniej.

Pod koniec maja tego roku, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,49 złotego za kilogram, czyli o 1,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to wzrost o 2 procent. W zestawieniu rocznym to obniżka o 8 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 0,09 złotego na kilogramie, osiągając przy tym granicę 10,82 złotego za kilogram. W odniesieniu do kwietnia to zwyżka o 0,04 złotego na kilogramie, a do zeszłego roku to 11 procentowa zniżka.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!