| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 4-10 czerwca bieżącego roku ceny pełnego mleka w proszku i masła konfekcjonowanego spadły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,62 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje wzrost o 3 procent. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także więcej o 6 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 28 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,76 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa zwyżka wyniosła 0,9 procenta. W ciągu miesiąca to mniej o 1 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 17 procentowy spadek.

W omawianym okresie tego roku, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,55 złotego za kilogram, czyli o 1,4 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to wzrost o 5 procent. W zestawieniu rocznym to obniżka o 6 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 2 procent, osiągając przy tym granicę 10,50 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to obniżka o 2 procent, a do zeszłego roku to 12 procentowa zniżka.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!