| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 11-17 czerwca bieżącego roku ceny masła w blokach i pełnego mleka w proszku wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,93 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje wzrost o 3 procent. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także więcej o 8 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 27 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,74 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 0,02 złotego na kilogramie. W ciągu miesiąca to mniej o 1 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 18 procentowy spadek.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,39 złotego za kilogram, czyli o 1,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to wzrost o 0,03 złotego na kilogramie. W zestawieniu rocznym to obniżka o 9 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku podrożało o 2,7 procent, osiągając przy tym granicę 10,78 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zniżka o 0,13 złotego na kilogramie, a do zeszłego roku to 11 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!