| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 25 czerwca – 1 lipca bieżącego roku ceny masła i odtłuszczonego mleka w proszku nie zmieniły się.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na niezmiennym poziomie 11,16 złotego za kilogram. Natomiast w relacji miesięcznej jest to więcej o 8 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 25 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,75 złotego za kilogram, czyli tyle samo co w tygodniu wcześniejszym. W ciągu miesiąca to mniej o 1 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 18 procentowy spadek.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,49 złotego za kilogram, a zatem mniej więcej tyle co w tygodniu poprzedzającym. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to stawka wyższa o 1 procent. W zestawieniu rocznym to obniżka o 9 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 2,3 procenta, osiągając przy tym granicę 10,58 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zniżka o 1 procent, a do zeszłego roku to 13 procentowy spadek.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!