| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 2-8 lipca bieżącego roku ceny masła obniżyły się.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,94 złotego za kilogram, a zatem o 1,9 procenta mniej niż w poprzednim notowaniu. Natomiast w relacji miesięcznej jest to więcej o 3 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 20 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,58 złotego za kilogram, czyli o 1,4 procenta mniej niż w tygodniu wcześniejszym. W ciągu miesiąca to mniej o 1 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 27 procentowy spadek.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,53 złotego za kilogram, a zatem o 0,5 procenta więcej wobec tygodnia poprzedzającego. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to stawka niższa o 0,2 procenta. W zestawieniu rocznym to obniżka o 7 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku było na niezmiennym poziomie 10,59 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to wzrost o 1 procent, a do zeszłego roku to 11 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!