| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 23-29 lipca bieżącego roku ceny masła i odtłuszczonego mleka w proszku wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 11,24 złotego za kilogram, a zatem o 0,5 procenta więcej niż w poprzednim notowaniu. Natomiast w relacji miesięcznej jest to więcej o 1 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 20 procent.

W analizowanym okresie podrożało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,65 złotego za kilogram, czyli o 0,02 złotego na kilogramie więcej niż w tygodniu wcześniejszym. W ciągu miesiąca to mniej o 0,5 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 25 procentowy spadek.


W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,83 złotego za kilogram, a zatem o 1,4 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to stawka wyższa o 4 procent. W zestawieniu rocznym to obniżka o 5 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku było o 0,5 procenta tańsze i kosztowało 10,08 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to spadek o 5 procent, a do zeszłego roku to 16 procentowy spadek.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!