| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 20-26 sierpnia bieżącego roku ceny masła i pełnego mleka w proszku wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 11,31 złotego za kilogram, a zatem o 1 procent więcej niż w poprzednim notowaniu. Natomiast w relacji miesięcznej jest to wzrost o 1 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 25 procent.

W analizowanym okresie podrożało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,96 złotego za kilogram, czyli o 1 procent więcej niż w tygodniu wcześniejszym. W ciągu miesiąca to 2 procentowa zwyżka, a w odniesieniu do zeszłego roku to 18 procentowa obniżka.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 9,12 złotego za kilogram, a zatem o 1 procent mniej niż w tygodniu poprzedzającym. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to stawka wyższa o 3 procent. W zestawieniu rocznym to wzrost o 2 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku było o 0,6 procenta droższe i kosztowało 10,41 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zwyżka o 3 procent, a do zeszłego roku to 13 procentowy spadek.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!