| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 10-16 września bieżącego roku ceny masła i mleka w proszku wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 12,22 złotego za kilogram, a zatem o 3,4 procenta więcej niż w poprzednim notowaniu. Natomiast w relacji miesięcznej jest to wzrost o 9 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 20 procent.

W analizowanym okresie podrożało masło konfekcjonowane osiągając cenę 13,49 złotego za kilogram, czyli o 2,4 procenta więcej niż w tygodniu wcześniejszym. W ciągu miesiąca to 5 procentowa zwyżka, a w odniesieniu do zeszłego roku to 15 procentowa obniżka.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 9,92 złotego za kilogram, a zatem o 2,8 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to stawka wyższa o 8 procent. W zestawieniu rocznym to wzrost o 8 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku było o 2,5 procenta droższe i kosztowało 11,02 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zwyżka o 6 procent, a do zeszłego roku to 8 procentowy spadek.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!