| Autor: redakcja1

Mniejsze zainteresowanie wprowadzeniem pozakwotowego cukru

Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 677/2013 ustalające współczynnik alokacji dla wniosków sprzedaży pozakwotowej produkcji cukru w sezonie 2012/2013 zgodnie z rozporządzeniem 629/13, czyli czwarta transza w wysokości 150 tys. ton przy opłacie 148 €/t – FAPA/FAMMU.

Mniejsze zainteresowanie wprowadzeniem pozakwotowego cukru
Złożone wnioski przekroczyły dostępny limit, przez co KE zastosowała współczynnik alokacji w wysokości 53,134774%, a to oznacza, że nieco ponad połowa wnioskowanej ilości została pozytywnie zaakceptowana.
 
Niemniej jednak, czwarty w bieżącym sezonie przetarg cieszył się najmniejszym zainteresowaniem. Przy pierwszej transzy zaakceptowano wnioski dla blisko 11% wnioskowanej ilości, przy drugiej było to 13%, a przy trzeciej – 33%, a przy czwartej i najprawdopodobniej ostatniej transzy było to 53% po najniższej opłacie spośród wszystkich przetargów.
 
Mniejsze zainteresowanie czwartą transzą wprowadzenia pozakwotowej produkcji cukru może świadczyć nie tyle o poprawie zaopatrzenia, co o zagospodarowaniu nadwyżek i mniejszej opłacalności wprowadzenia w obliczu szybko taniejącego cukru na giełdach.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!