| Autor: redakcja1

Polska odda Unii Europejskiej 13 mln euro

Z powodu braku zdefiniowania zasad dobrej kultury rolnej zgodnej z ochroną środowiska Polska będzie musiała zwrócić blisko 13 mln euro, które wydała na realizację Wspólnej Polityki Rolnej.

Polska odda Unii Europejskiej 13 mln euro
Polska nie jest jedynym krajem, który musi zwrócić pieniądze, które zostały nienależycie wydane. Najwięcej będzie musiała oddać Hiszpania, bo 131 mln euro za posadzenie winorośli bez prawa do ponownego zasadzenia. Za to samo, ale trochę mniej Włochy – 99 mln euro. W przypadku Grecji to 21 mln euro oraz 71,5 mln euro za błędy w kontroli suszonych winogron, a także 11,6 mln euro za brak systemów kontroli przechowywania i produkcji cukru. Natomiast Francja zapłaci 63 mln euro za niedopatrzenia dotyczące sprawowania nadzoru nad dopłatami do bydła.
 
Niemniej jednak z uwagi na panujący kryzys, Komisja Europejska uchwaliła rozporządzenie, dzięki któremu możliwe będzie opóźnienie zwrotu niewłaściwie wykorzystanych funduszy o maksymalnie 18 miesięcy, a także będzie możliwość spłaty w ratach.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!