| Autor: redakcja1

Absolutny hit lata Pilea Peperomioides (Pieniążek)

Pilea pochodzi z Azji, z Chin. W środowisku naturalnym występuje w znanej chińskiej prowincji Junnan. Pieniążek znany jest też pod innymi nazwami, najczęściej mówi się o nim roślina naleśnikowa lub roślina misjonarza.

Absolutny hit lata Pilea Peperomioides (Pieniążek)
Pilea peperomioides to nieduża roślina doniczkowa osiągająca wysokość około 30 – 40 centymetrów. Wytwarza okrągłe liście osadzone na długich ogonkach. To właśnie od ich kształtu przyjęła się potoczna nazwa pieniążek.
 
Kiedyś dość popularna roślina, szczególnie w biurach i szkołach, później na wiele lat odstawiona i nieco zapomniana. Dziś na nowo przeżywa renesans, jest poszukiwana przez fachowców, dekoratorów wnętrz jak i przez amatorów, miłośników roślin ze względu na łatwą i nieskomplikowaną uprawę.

Dobrze rośnie w miejscu o jasnym, rozproszonym świetle. Jeśli koniecznie chcemy mieć ją na parapecie okiennym to musimy zapewnić jej wystawę wschodnią lub północną. Roślina ta nie lubi przeciągów, gdyż może gubić liście. Nie jest szczególnie wymagająca, jeżeli chodzi o podlewanie, nie toleruje nadmiaru wody, lepiej ją przesuszyć niż zalać. Wystarczy ją podlewać raz na kilka dni.

Ta poszukiwana roślina jest dostępna na Rynku Hurtowym w Broniszach. Za doniczkę pieniążka trzeba zapłacić około 18 złotych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!