| Autor: redakcja1

Hebe – bogini wiecznej młodości i wdzięku

Hebe – rodzaj roślin z rodziny trędownikowatych, przetacznikowatych lub babkowatych, w zależności od ujęć taksonomicznych.

Hebe – bogini wiecznej młodości i wdzięku
Hebe to rodzina ponad 100 gatunków krzewów pochodzących z różnych stron świata (Nowa Zelandia, Tasmania, Polinezja Francuska, Falklandy, Ameryka Południowa).
 
Hebe zawdzięcza swoją nazwę greckiej bogini młodości i wdzięku, która użyczyła jej swojego imienia.
 
Hebe jest zimozielonym krzewem nadającym się do uprawy zarówno w doniczkach jak i do uprawy polowej, do nasadzeń w ogrodach, parkach i na rabatach. Odmiany miniaturowe pięknie prezentują się na skalniakach.
 
Hebe występuje w wielu gatunkach i odmianach od niskich kilkucentymetrowych krzaczków do dużych, pięknych okazów osiągających około 2 metrów wysokości.
 
Hebe jest ozdobne zarówno z liści, które mają różne odcienie zieleni, od jasnych do ciemnych poprzez dwukolorowe jak i ciekawych, drobnych kwiatów. Kwiaty hebe mogą być białe, fioletowe, niebieskie lub łączone białofioletowe.
 
Hebe w uprawie doniczkowej lubi miejsce jasne, słoneczne,  ale nie nastawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Lubi podlewanie, żyzną, kwaśną glebę i regularne nawożenie.
 
W uprawie gruntowej jest roślina dość wrażliwa na spadki temperatur, wymaga okrywania na zimę np. agrowłókniną, szczególnie młode rośliny nie mające pędów zdrewniałych.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach rozpoczął się sezon na krzewy hebe. Duży wybór odmian, są miniaturki i duże rośliny. Cena od 13 do 24 złotych za doniczkę.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!