| Autor: mikolaj

Kwiaty na Dzień Kobiet. Ceny kwiatów w Broniszach

Tradycyjny goździk, kojarzony z czasami PRL-u, od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością, także na Dzień Kobiet. Te kwiaty mają dużą paletę kolorów, są długotrwałe oraz przystępną cenę.

Kwiaty na Dzień Kobiet. Ceny kwiatów w Broniszach

Ceny tulipanów i róż

Na Rynku Hurtowym w Broniszach są goździki wielkokwiatowe i drobnokwiatowe pakowane po 20 szt. Goździki o dużych kwiatach są w ofercie hurtowej w cenie od 1,40 zł za sztukę. Do kwiatów bardzo chętnie kupowanych w marcu należą także tulipany, których kolorystyka jest imponująca. Tulipany z polskiej produkcji są tańsze w porównaniu z kwiatami importowanymi. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach krajowe tulipany są w cenie od  1,20 do 1,30 zł za sztukę, importowane o 10-20 groszy są droższe. W opakowaniu  jest 25 szt.

Krajowe róże będące zawsze w pierwszej trójce top listy kwiatów ciętych, oferowane są na Rynku Hurtowym Bronisze w cenie 1,20 zł do 5,80 zł za sztukę. Cena uzależniona od odmiany i oczywiście od długosci. Róże z krajowej produkcji są już od wysokości 30 cm, importowane o 10 cm dłuższe. Maksymalna wysokość kwiatów to 80 cm - 90 cm. Tzw. „90-tki” są w cenie po 6,50 zł/szt. Krajowe róże pakowane są po 20 szt, importowane po 10 i 20 sztuk. Frezje w cenie od 1,60 zł do 2,40 zł, pochodzą z produkcji krajowej jak i z importu. Miłośnicy majowych kwiatów np. bzu mogą go mieć w marcu. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach  za gałązkę, odbiorca zapłaci od 3 do 8 zł.

Kwiaty doniczkowe

W całorocznej ofercie są storczyki, ale  w marcu warto sięgnąć po azalie, cyklameny,  czy prymule. Prymule i stokrotki, w ofercie Rynku w Broniszach, są już w cenie od  3 zł za doniczkę (należy kupić całą paletę). Azalie są po 14 zł do 48 zł za doniczkę w zależnośi od wielkości i rozkrzewienia kwiatów. Cyklameny od 6,50 za importowane do 15 zł za duże doniczkowe pochodzące z polskiej produkcji.

Wracając do storczyków,cieszących się przez cały rok zainteresowaniem kupujących, to w ofercie Rynku Hurtowego Bronisze cena za storczyki doniczkowe uzależniona od ilości pędów i wielkości kwiatów - od 25 do 65 zł.Tagi:
źródło: