| Autor: redakcja1

Medinilla wspaniała (Medinilla magnifica) - najpiękniejsza roślina doniczkowa

Roślina ta należy do rodziny zaczerniowatych, pochodzi z Filipin.

Medinilla wspaniała (Medinilla magnifica) - najpiękniejsza roślina doniczkowa
W naturze rośnie w lasach deszczowych wysp Luzon i Mindoro. W naszym klimacie występuje jako roślina doniczkowa o egzotycznych bujnych kwiatach i wspaniałych zielonych liściach. W naturze osiąga wielkość do 3 metrów wysokości, w warunkach domowych do 1,5 metra wysokości. Wyjątkowo gigantyczne kwiaty ze zwisającymi gronami drobnych kwiatuszków mogą mieć wielkość około 40 – 50 centymetrów. Odpowiednio pielęgnowana kwitnie bardzo długo, a po przekwitnięciu pojawia się owocostan, który jest także ozdobny.
 
Medinilla jest roślina dość wymagającą. Potrzebuje przestrzeni i dostępu do światła (światło rozproszone), nie lubi dotykania, przestawiania, przeciągów i wahań temperatury. Najlepsza, optymalna temperatura to 20 – 25 stopni C. Podłoże do uprawy musi być żyzne.
 
Medinilla nadaje się do dekoracji wnętrz, idealna do ogrodu tropikalnego, może być też piękną ozdobą także dużej jasnej łazienki ze względu na wilgotność powietrza.
 
Ta piękna, egzotyczna roślina jest do nabycia na Rynku Hurtowym w Broniszach. Cena za doniczkę od 35 złotych. Im większa, okazalsza roślina tym wyższa cena.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!