| Autor: redakcja1

Styczniowe tulipany

Tulipan to jedna z najpopularniejszych roślin uprawianych zarówno w gruncie jak i pod osłonami. Doskonale nadaje się na jednobarwne jak i wielobarwne rabaty, grządki, jak i na kwiat cięty.

Styczniowe tulipany
Tulipan (TulipaL.) – rodzaj roślin cebulowych należących do rodziny liliowatych. Zalicza się do niego ponad 100 gatunków i kilkanaście tysięcy kultywarów. Naturalny obszar występowania tulipana to Europa Południowa, północna Afryka, Azja od Turcji aż po Chiny i Japonię.
 
Uprawiane tulipany ogrodnicy dzielą na 15 grup, a wśród nich królują: tulipany pojedyncze i pełne, liliokształtne, papuzie, mieszańce Darwina, Kaufmana.
 
Tulipan to bardzo stara roślina uprawiana od wielu wieków w Persji, a później w Turcji . Do Europy przywędrowała w XVI wieku, a rok 1594 uważany jest przez hodowców tulipanów za początek złotej ery tulipana w Holandii. Styczeń to miesiąc tulipana a dzień 19 stycznia jest Narodowym Dniem Tulipana w Holandii, czyli tego dnia rozpoczyna się sezon na te cudowne kwiaty. Impreza odbywa się na Placu Dam w stolicy Holandii w Amsterdamie.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach duży wybór tulipanów, kolory od białych, różowych poprzez żółcie, pomarańcze, czerwienie i fiolety.
 
Tulipany cięte są w cenie od 1,20 do 1,40 PLN  za sztukę. Dostaniemy także tulipany w doniczkach z jedną cebulą lub w nasadzeniach z innymi roślinami cebulowymi. Doniczka z jedną cebula kosztuje 2,50 PLN, a w tak zwanych mixach (hiacynt, tulipan i żonkil) od 8,00 10,00 PLN za sztukę.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!