| Autor: redakcja1

Problem rytualnego uboju zwierząt

Część unijnych krajów chce wyjaśnienia problemu rytualnego uboju zwierząt, gdyż w niektórych państwach tej formy się nadużywa.

Problem rytualnego uboju zwierząt
Unia Europejska nie wprowadziła zakazu na rytualny ubój zwierząt, jeśli jest on związany z obrzędami religijnymi i ma miejsce w rzeźni. Niestety z powodu niższych kosztów związanych z ubojem, wykorzystuje się ten zwyczaj za bardzo.
Według Szwedów, należy wprowadzić kontrole i znormalizować przepisy w celu wyeliminowania nadużyć. Za takim rozwiązaniem opowiedziała się Belgia, Dania, Holandia, Łotwa oraz Wielka Brytania. Ich zdaniem powinno się dodatkowo wprowadzić oznaczenia na mięso pochodzące z rytualnego uboju.
W naszym kraju dopuszcza się ubój bez wstępnego ogłuszania mimo głośnego sprzeciwu organizacji ekologicznych, które powołują się na przepisy dotyczące ochrony zwierząt i domagają się by wprowadzić zakaz rytualnego uboju.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!