| Autor: redakcja1

Unia Europejska będzie wojować z e-papierosami?

Komisja Europejska pracuje nad projektem dyrektywy mającej na celu ukrócenie produkcji i sprzedaży elektronicznych papierosów.

Unia Europejska będzie wojować z e-papierosami?
Według założeń, producenci tych używek będą zobligowani do przebadania tego produktu, aby otrzymać pozwolenie na ich sprzedaż. W przeciwnym razie będą musieli zamieszczać na opakowaniach ostrzeżenia o ich szkodliwym wpływie na zdrowie.

Tym bardziej, że w dalszym ciągu nie przeprowadzono badań, które w wystarczającym stopniu opisywały wpływ e-papierosów na zdrowie człowieka. Z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleca stosowania tego typu używek.
 
Niestety wprowadzenie unijnych obostrzeń będzie się niewątpliwe wiązać z ograniczonym dostępem do e-papierosów, co może się realnie przełożyć na  wzrost ich cen.
 
Tempo rozwoju tego rynku szacuje się na 10-20% w stosunku rocznym. Natomiast niniejsza dyrektywa skutecznie spowolniłaby ten wzrost.

W przypadku Polski wartość rynku elektronicznych papierosów ocena się na 1 mln złotych, przy czym liczbę ich regularnych użytkowników  szacuje się na 320 tysięcy osób.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!