Zbiory buraków cukrowych
Szacuje się, że powierzchnia uprawy buraków cukrowych będzie większa od ubiegłorocznej o ok. 18% i wyniesie około 0,3 mln ha.
Szacuje się, że powierzchnia uprawy buraków cukrowych będzie większa od ubiegłorocznej o ok. 18% i wyniesie około 0,3 mln ha.
Szacuje się, że powierzchnia uprawy buraków cukrowych będzie wyższa od zeszłorocznej o 16% i wyniesie około 0,3 mln ha.
Wstępnie szacuje się, że obszar uprawy buraków cukrowych wyniesie ok 0,3 mln ha i będzie wyższy od ubiegłorocznej.
Ocenia się, że obszar uprawy buraków cukrowych w 2022 r. będzie mniejszy od ubiegłorocznego o ok. 12% i wyniesie ponad 0,2 mln ha.
Szacuje się, że powierzchnia uprawy buraków cukrowych w 2022 r. będzie niższa od ubiegłorocznej o ok. 12% i wyniesie ponad 0,2 mln ha.
Wstępnie szacuje się, że areał uprawy buraków cukrowych wyniesie ponad 0,2 mln ha i będzie niższy od ubiegłorocznego.
Warunki pogodowe w okresie wiosny nie sprzyjały wschodom i wzrostowi roślin buraka cukrowego.
Szacuje się, że powierzchnia uprawy buraków cukrowych będzie większa od zeszłorocznej o 2% i wyniesie 0,25 mln ha.
Wstępnie szacuje się, że obszar uprawy buraków cukrowych wyniesie około 0,25 mln ha i będzie zbliżony do zeszłorocznego.
Związek Producentów Cukru w Polsce poinformował o wynikach kampanii cukrowniczej 2020/2021. W tegorocznej kampanii wyprodukowano 1.987 mln ton cukru. Ten rok charakteryzował się wyjątkowo niską polaryzacją buraka, która wyniosła 15,53%.
W dniu 21 stycznia 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian buraka. Z uwagi na panujący stan pandemii w naszym kraju, posiedzenie miało charakter wideokonferencji.
Nieuchronnie zbliża się półmetek wykopków korzeni buraka cukrowego. Na polach pojawia się coraz więcej pryzm, które czekają na załadunek i transport do cukrowni.
Przewiduje się, że obszar uprawy buraków cukrowych będzie wyższy od zeszłorocznego o 4% i wyniesie ponad 0,2 mln ha.