| Autor: redakcja1

Ozdobne trawy zyskują na popularności

Od jakiegoś czasu trwa moda na trawy zarówno te wysokie jak i te niskie. Trawy ozdobne to rośliny bardzo zróżnicowane, a przy tym niebywale efektowne. Są idealnym rozwiązaniem dla wielu typów ogrodów, tarasów i balkonów.

Ozdobne trawy zyskują na popularności
Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy wiele ciekawych, rzadko spotykanych roślin. Do nich możemy zaliczyć między innymi: czarną trawę ,kostrzewę siną, kłosówkę i turzyce.
 
Czarna trawa (konwalnik) – to rzadko spotykana bylina z rodziny liliowatych. Wyróżnia się czarnymi liśćmi o długości 10 – 30 centymetrów. Można ją sadzić na obrzeżach rabat, w ogrodach skalnych.
 
Niebieska trawa (kostrzewa sina) – to gatunek dorastający do 20 do 30 centymetrów, zimozielony. Roślina idealna do pojemników, a więc idealna do ustawienia na tarasach i balkonach.
 
Turzyca oszimska – piękna trawolistna bylina o dwubarwnych długich blaszkach. Rośnie w półcieniu dorasta do wysokości 30 centymetrów.
 
Kolejna ciekawa roślina to kłosówka miękka. Jest trawą wieloletnią; zachwycająca i przyciągająca wzrok prawie białym kolorem. Pięknie wygląda na rabatach.
 
Ceny niskich traw kształtują się od 7–9 złotych za małą sadzonkę do kilkudziesięciu za duże nasadzenie.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!