| Autor: redakcja1

Tajwan – Moda na jabłka

Tajwan jest jednym z krajów, gdzie najwięcej spożywa się najwięcej świeżych owoców w ciągu roku, bo 127 kilogramów na osobę.

Tajwan – Moda na jabłka

Najciekawsze jest jednak to, że największym zainteresowaniem pośród konsumentów cieszy się jabłko. Niestety głównie się sprowadza ten owoc, a to ze względu na nieopłacalną produkcję.

 

W minionym sezonie zebranych zostało tylko 2186 ton, co jest niewielką ilością wobec blisko 150 tysięcy ton. Z kolei sezon wcześniej było to 127,1 tysiąca ton. W obecnym sezonie przewiduje się wolumen importowy w ilości 140 tysięcy ton, a głównymi dostawcami tych owoców są Chile, od których sprowadza się około 57 tysięcy ton, a także ze Stanów Zjednoczonych w ilości 50 tysięcy ton.

 

Tajwańczycy od jabłek wolą jedynie pomarańcze, których krajowa produkcja zaspokaja zapotrzebowanie w 9 procentach. Poza tymi owocami konsumenci coraz chętniej sięgają po winogrona, brzoskwinie, wiśnie czy też owoce jagodowe.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!