| Autor: redakcja1

Światowy rynek cebuli

W roku ubiegłym całkowity wolumen eksportowy cebuli na świecie prawdopodobnie wyniósł 6,9 mln ton, a więc o 6 procent więcej niż rok wcześniej.

Światowy rynek cebuli

W odniesieniu do roku 2009 w zeszłym roku ceny eksportowe tego warzywa również były wyższe. W roku ubiegłym najwięcej cebuli wysłała właśnie Holandia z kontyngentem o wielkości 1,4 mln ton i ponownie stała się liderem, a ich udział w światowym eksporcie jest na poziomie 22 procent. Z kolei drugie miejsce zajęły Indie, które dostarczyły 1,2 mln ton cebuli i 18 procentowym udziałem.

Do największych dostawców tego warzywa należą również Chiny, które wysłały 645 tysięcy ton tego warzywa, a także Egipt z ilością 511 tysięcy ton oraz Stany Zjednoczone – 361 tysięcy ton.

W przypadku rankingu importerów cebuli na miejscu pierwszym uplasowała się Rosja z wolumenem 538 tysięcy ton, co w porównaniu z rokiem wcześniejszym dało wynik 55 procentowego wzrostu. Następny jest Bangladesz – 493 tysiące ton, Malezja – 465 tysięcy ton, Stany Zjednoczone – 391 tysięcy, a także Wielka Brytania z ilością 362 tysiące ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!