| Autor: redakcja1

Wzrost eksportu holenderskiej cebuli

Według danych, w okresie od stycznia do września 2012 z Holandii wyeksportowano blisko 640 tysięcy ton cebuli, czyli o 5 % więcej niż w roku poprzednim, kiedy było to 610 tysięcy ton.

Wzrost eksportu holenderskiej cebuli
Najwięcej holenderskiej cebuli za granicę wysłano we wrześniu 2012 roku, gdzie wzrost dostaw wyniósł 42%. Natomiast w przeciągu pierwszych trzech kwartałów minionego roku najwięcej, bo w ilości 418,6 tysiąca ton tego warzywa zaimportowały państwa trzecie. Z kolei pozostała część trafiła na rynki krajów członkowskich Unii Europejskiej.
 
W omawianym czasie najwięcej cebuli z Holandii sprowadziła Wielka Brytania, bo w ilości 85,1 tysiąca ton oraz Senegal z 66,5 tysiącami ton. Tymczasem największy spadek dotknął Rosję, która zaimportowała zaledwie 22,7 tysiąca ton w porównaniu z wcześniejszymi 85,7 tysiącami ton. Również Polska zakupiła jedynie 15 tysięcy ton w odniesieniu do 30 tysięcy ton w roku 2011.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!