| Autor: redakcja1

Krajowe ceny skupu zbóż

Ceny zbóż w trzecim miesiącu bieżącego roku minimalnie wzrosły.

Krajowe ceny skupu zbóż
W tym czasie za pszenicę można było otrzymać średnio 803 złotych za tonę, a więc o 1 procent więcej niż w miesiącu poprzednim. Niemniej jednak w porównaniu z rokiem ubiegłym to obniżka o 12 procent. W zależności od regionu, ceny wahały się w granicach 727-829 złotych za tonę.
 
Z kolei za tonę żyta w punkcie skupu płacono przeciętnie 821 złotych, czyli o 1,1 procenta więcej niż w lutym tego roku. To także 6 procentowa zwyżka w rocznym rozliczeniu. W odniesieniu do poszczególnych części kraju, stawki wyniosły 603-869 złote za tonę.
 
Również za jęczmień można było w punkcie skupu dostać o 1 procent więcej, a więc jego stawka była w granicach 816 złotych za tonę. W zeszłym roku zboże to było droższe o 1 procent. Natomiast jęczmień paszowy w ciągu miesiąca podrożał o 3,3 procenta, co dało kwotę 779 złote za tonę. Jeśli chodzi o roczne zestawienie to jest 0,2 procentowy wzrost stawki.
 
W marcu tego roku kukurydzę zbywano w cenie 778 złote za tonę, a zatem o 2,1 procenta drożej niż w miesiącu poprzedzającym, ale za to o 14 procent mniej niż w roku ubiegłym.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!