| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 30 kwietnia – 6 maja bieżącego roku jedynie jęczmień paszowy i żyto konsumpcyjne potaniało.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 959 złotych za tonę, co daje 1,2 procentową zwyżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Również w miesięcznym zestawieniu to 12 procentowy wzrost, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest to 3 procentowa zniżka.
 
W omawianym okresie zmniejszyła się cena żyta konsumpcyjnego o 1 procent osiągając przy tym poziom 855 złotych za tonę. W odniesieniu do cen kwietniowych jest to mniej o 1 procent, ale więcej o 7 procent wobec roku ubiegłego.
 
Również jęczmień paszowy potaniał i to o 1,4 procenta, czyli do 877 złotych za tonę. Jest to 3 procentowy wzrost wobec miesiąca wcześniejszego oraz 10 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 868 złotych za tonę, co oznacza 1,2 procentową podwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 5 procent więcej, a w rocznym rozliczeniu to 8 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!