| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 7-13 maja bieżącego roku podrożały wszystkie podstawowe gatunki zbóż.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 964 złotych za tonę, co daje 0,5 procentową zwyżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Również w miesięcznym zestawieniu to 9 procentowy wzrost, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest to 6 procentowa zniżka.
 
W omawianym okresie wzrosła cena żyta konsumpcyjnego o 5,7 procenta osiągając przy tym poziom 904 złotych za tonę. W odniesieniu do cen kwietniowych jest to więcej 3 procent, a wobec zeszłego roku to 11 procentowy wzrost.
 
Również jęczmień paszowy podrożał i to o 0,7 procenta, czyli do 884 złotych za tonę. Jest to 2 procentowy wzrost wobec miesiąca wcześniejszego oraz 11 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 876 złotych za tonę, co oznacza 0,9 procentową podwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 3 procent więcej, a w rocznym rozliczeniu to 8 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!