| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 14-20 maja bieżącego roku potaniała pszenica konsumpcyjna i kukurydza.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 949 złotych za tonę, co daje 1,5 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Również w miesięcznym zestawieniu to 2 procentowy wzrost, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest to 8 procentowa zniżka.
 
W omawianym okresie wzrosła cena żyta konsumpcyjnego o 0,2 procenta osiągając przy tym poziom 906 złotych za tonę. W odniesieniu do cen kwietniowych jest to więcej 3 procent, a wobec zeszłego roku to 15 procentowy wzrost.
 
Również jęczmień paszowy podrożał i to o 1,3 procenta, czyli do 895 złotych za tonę. Jest to 1 procentowy wzrost wobec miesiąca wcześniejszego oraz 10 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 849 złotych za tonę, co oznacza 3,1 procentową zniżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 1 procent więcej, a w rocznym rozliczeniu to 11 procentowy spadek.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!