| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 4-10 czerwca bieżącego roku podrożała kukurydza i jęczmień paszowy.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 946 złotych za tonę, co daje 0,5 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia, a w miesięcznym zestawieniu to 2 procentowy spadek. W odniesieniu do zeszłego roku jest to 9 procentowa obniżka.
 
W omawianym okresie spadła cena żyta konsumpcyjnego o 1,7 procenta osiągając przy tym poziom 900 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej 0,5 procenta, a wobec zeszłego roku to 8 procentowy wzrost.
 
Natomiast jęczmień paszowy podrożał i to o 1 procent, czyli do 879 złotych za tonę. Jest to 0,5 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 12 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 890 złotych za tonę, co oznacza 3 procentową zwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to więcej o 1,5 procenta, a w rocznym rozliczeniu to 9 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!