| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 11-17 czerwca bieżącego roku tylko kukurydza podrożała.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 942 złotych za tonę, co daje 0,4 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia, a w miesięcznym zestawieniu to 1 procentowy spadek. W odniesieniu do zeszłego roku jest to 9 procentowa obniżka.
 
W omawianym okresie spadła cena żyta konsumpcyjnego o 0,7 procenta osiągając przy tym poziom 894 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej 1 procent, a wobec zeszłego roku to 9 procentowy wzrost.
 
Natomiast jęczmień paszowy podrożał i to o 2,3 procenta, czyli do 859 złotych za tonę. Jest to 4 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 9 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić tyle samo co tydzień wcześniej, czyli 890 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to więcej o 5 procent, a w rocznym rozliczeniu to 10 procentowy spadek.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!