| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 18-24 czerwca bieżącego roku spadła cena kukurydzy, pszenicy konsumpcyjnej i jęczmienia paszowego.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 917 złotych za tonę, co daje 2,6 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia, a w miesięcznym zestawieniu to 3 procentowy spadek. W odniesieniu do zeszłego roku jest to 9 procentowa obniżka.
 
W omawianym okresie wzrosła cena żyta konsumpcyjnego o 1,1 procenta osiągając przy tym poziom 904 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej 2 procent, a wobec zeszłego roku to 13 procentowy wzrost.
 
Natomiast jęczmień paszowy potaniał i to o 2 procent, czyli do 842 złotych za tonę. Jest to 1 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 8 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić tyle samo co tydzień wcześniej, czyli 885 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to mniej o 0,5 procent, a w rocznym rozliczeniu to 9 procentowy spadek.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!