| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 2-8 lipca bieżącego roku spadła cena kukurydzy, żyta konsumpcyjnego i pszenicy konsumpcyjnej.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 913 złotych za tonę, co daje 1,6 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Natomiast miesięcznym zestawieniu to 3 procentowy spadek. W odniesieniu do zeszłego roku jest to 7 procentowa obniżka.
 
W omawianym okresie obniżyła się cena żyta konsumpcyjnego o 2,1 procenta osiągając przy tym poziom 837 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej o 7 procent, a wobec zeszłego roku to 7 procentowy wzrost.
 
Z kolei jęczmień paszowy podrożał i to o 6,7 procenta, czyli do 861 złotych za tonę. Jest to 2 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 17 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić o 1 procent mniej niż tydzień wcześniej, czyli 872 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to mniej o 2 procent, a w rocznym rozliczeniu to 11 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!