| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 6-12 sierpnia bieżącego roku cena pszenicy konsumpcyjnej, jęczmienia paszowego i kukurydzy wzrosły.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 916 złotych za tonę, co daje 1,6 procentową podwyżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Natomiast miesięcznym zestawieniu to 2 procentowy spadek. Z kolei w odniesieniu do minionego roku to 13 procentowa zwyżka.
 
W omawianym okresie spadła cena żyta konsumpcyjnego o 4,2 procenta osiągając przy tym poziom 726 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej o 16 procent, a wobec zeszłego roku to mniej więcej taka sama stawka.
 
Z kolei jęczmień paszowy podrożał i to o 3,3 procenta, czyli do 816 złotych za tonę. Jest to 1,5 procentowa zniżka wobec miesiąca wcześniejszego. To również 21procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić o 0,6 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 896 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to wzrost o 1procent, a w rocznym rozliczeniu to 12 procentowy spadek.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!