| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 20-26 sierpnia bieżącego roku cena pszenicy i żyta wzrosła.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 925 złotych za tonę, co daje stawkę o 1 procent wyższą niż we wcześniejszym tygodniu. Natomiast miesięcznym zestawieniu to 0,5 procentowy wzrost. Z kolei w odniesieniu do minionego roku to 13 procentowa zwyżka.

W omawianym okresie wzrosła cena żyta konsumpcyjnego o 1 procent osiągając przy tym poziom 692 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca i roku jest to mniej o 12 procent.

Z kolei jęczmień paszowy podrożał i to o 4 procent, czyli do 814 złotych za tonę. Jest to 4 procentowa zniżka wobec miesiąca wcześniejszego. To również 22 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.

W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić o 1,4 procenta mniej niż tydzień wcześniej, czyli 952 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to wzrost o 1 procent, a w rocznym rozliczeniu to 10 procentowy spadek.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!