| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 5-11 grudnia bieżącego roku jedynie cena pszenicy konsumpcyjnej pozostała na niezmienionym poziomie. Pozostałe zboża nieznacznie podrożały.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 792 złote za tonę, czyli mniej więcej tyle samo jak tydzień wcześniej. Natomiast w miesięcznym zestawieniu to 2 procentowy wzrost, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest 2 procentowy spadek.

 

W omawianym okresie zwiększyła się cena żyta konsumpcyjnego o 4,2 procenta osiągając przy tym poziom 875 złotych za tonę. W odniesieniu do cen listopadowych jest to wzrost o 5 procent i o 32 procent wobec roku ubiegłego.

 

W drugim tygodniu grudnia o 1 procent więcej należało zapłacić za jęczmień paszowy, czyli 749 złotych za tonę. Jest to 4 procentowy wzrost w stosunku do miesiąca wcześniejszego oraz 11 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.

 

W dalszym ciągu odnotowuje się wzrost cen kukurydzy, za którą trzeba było zapłacić 704 złotych za tonę, co oznacza 0,4 procentową podwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 10 procent więcej. Z kolei w rocznym rozliczeniu to 6 procentowy spadek.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!