Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 5-11 grudnia bieżącego roku jedynie cena pszenicy konsumpcyjnej pozostała na...

W dniach 5-11 grudnia bieżącego roku jedynie cena pszenicy konsumpcyjnej pozostała na niezmienionym poziomie. Pozostałe zboża nieznacznie podrożały.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 792 złote za tonę, czyli mniej więcej tyle samo jak tydzień wcześniej. Natomiast w miesięcznym zestawieniu to 2 procentowy wzrost, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest 2 procentowy spadek.

 

W omawianym okresie zwiększyła się cena żyta konsumpcyjnego o 4,2 procenta osiągając przy tym poziom 875 złotych za tonę. W odniesieniu do cen listopadowych jest to wzrost o 5 procent i o 32 procent wobec roku ubiegłego.

 

W drugim tygodniu grudnia o 1 procent więcej należało zapłacić za jęczmień paszowy, czyli 749 złotych za tonę. Jest to 4 procentowy wzrost w stosunku do miesiąca wcześniejszego oraz 11 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.

 

W dalszym ciągu odnotowuje się wzrost cen kukurydzy, za którą trzeba było zapłacić 704 złotych za tonę, co oznacza 0,4 procentową podwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 10 procent więcej. Z kolei w rocznym rozliczeniu to 6 procentowy spadek.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Zniesienie obszarów zapowietrzonych i zagrożonych ASF w woj. mazowieckim
 • Zniesienie obszarów zapowietrzonych i zagrożonych ASF w woj. mazowieckim

  Wojewoda Mazowiecki uchylił rozporządzenie Nr 1 z dnia 12 stycznia 2018 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu siedleckiego i sokołowskiego.
 • Sytuacja na rynku cebuli
 • Sytuacja na rynku cebuli

  Z informacji podanych przez AMI wynika, że unijne zbiory cebuli w sezonie 2017/2018 wyniosły 6 mln t. W odniesieniu do sezonu poprzedniego, gdy odnotowano wysoką produkcję, zmniejszyły się o 1%....
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w styczniu 2018r.
 • Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w styczniu 2018r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w styczniu 2018r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie...
 • Stabilizacja cen rzepaku
 • Stabilizacja cen rzepaku

  Jak szacuje Oil World, w sezonie 2017/2018 średnie ceny nasion oleistych i produktów ich przerobu na rynku europejskim będą podobne do notowanych w sezonie poprzednim.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl