| Autor: redakcja1

Wyższe prognozy produkcji pszenicy miękkiej w UE

Francuska firma analityczna Strategie Grains podwyższyła prognozę tegorocznej produkcji pszenicy miękkiej w Unii Europejskiej - do 131,5 mln ton, tj. o 5% więcej niż w 2012 roku.

Wyższe prognozy produkcji pszenicy miękkiej w UE
Korektę dokonano z uwagi na szacowane wyższe plony związane z poprawą warunków pogodowych w wielu częściach Unii, a zwłaszcza na Węgrzech, w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach i Rumunii.
 
Te oczekiwane wzrosty zbiorów w części krajów UE zrekompensują z nadwyżką przewidywane spadki w Polsce, które wynikają z wcześniejszego oszacowania areału zasiewów pszenicy miękkiej.
 
Prognoza zbiorów jęczmienia w Unii została podniesiona do 56,1 mln ton, głównie ze względu na lepsze plonowanie w Hiszpanii dzięki korzystnym warunkom pogodowym odnotowanym w kwietniu i maju tego roku. Unijna produkcja jęczmienia browarnianego jest przewidywana na 11,6 mln ton w stosunku do 12,2 mln ton rok wcześniej.
 
Zbiory kukurydzy zostały minimalnie obniżone do 66 mln ton. Niemniej jednak nadal oznacza to 15% wzrost produkcji w porównaniu do 2012 r. Największej korekty prognoz dokonano dla Włoch z uwagi na opóźnienia zasiewów związane z niekorzystną aurą pogodową.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!