USA – Spadek eksportu wołowiny

Jak wynika z danych, w kwietniu bieżącego roku wolumen eksportowy mięsa wołowego zmniejszył się o 8,2 procenta do poziomu 94,7 tysiąca ton, choć jego wartość zwiększyła się o 9,3 procenta do 469,6 mln dolarów.

USA – Spadek eksportu wołowiny
W omawianym czasie Rosja zaimportowała blisko 9,6 tysiąca ton wołowiny, a w okresie pierwszych 4 miesięcy było to 24 tysiące ton, czyli o 20 procent więcej niż w roku poprzednim. Natomiast wartość tego kontyngentu zwiększyła się o 92 procent do 100,5 mln dolarów.
Z kolei dostawy do Chile, Gwatemali oraz Peru wzrosły o 38 procent, a zatem wyniosły 11,3 tysiąca ton, przy czym ich wartość osiągnęła kwotę 42,9 mln dolarów, czyli o 87 procent więcej niż rok temu.
 
W tym okresie Korea Południowa sprowadziła o 28 procent mniej tego mięsa niż w roku minionym, a zatem wolumen importowy był w granicach 47,1 tysiąca ton. Również wartość kontyngentu zmalała o 22 procent wynosząc 220,5 mln dolarów.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!