Podsumowanie 2012 roku w branży drobiarskiej [video]

Łukasz Dominiak - Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa podsumowuje rok 2012 dla branży drobiarskiej.

Podsumowanie 2012 roku w branży drobiarskiej [video]
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Rok 2012 okazał się być dobrym rokiem dla branży drobiarskiej. Pomimo rosnących kosztów produkcji zanotowano jej wyraźny przyrost oraz wzrost eksportu poza granice Polski.

Pozytywne sygnały płynące ze środowiska producentów drobiu dodatkowo pobudzają Krajową Radę Drobiarstwa do kontynuacji działań, mających na celu zwiększenie sprzedaży mięsa drobiowego pochodzącego z Polski.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż w 2012 roku branża drobiarska napotkała także inną istotną barierę w postaci decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującego uboju rytualnego, który stanowi istotny czynnik warunkujący eksport mięsa z naszego kraju na rynki muzułmańskie.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym Łukasz Dominiak - Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa, podzielił się z Portalem Gospodarz.pl swoimi przemyśleniami na temat sytuacji w branży drobiarskiej w 2012 roku.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!