Ukraina wznowi eksport drobiu do Unii Europejskiej

Ukraińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało, iż z dniem 1 września 2013 roku nastąpi najprawdopodobniej wznowienie eksportu drobiu i jaj z tego kraju na terytorium Wspólnoty Europejskiej.

Ukraina wznowi eksport drobiu do Unii Europejskiej
Zezwolenie na przywóz do Unii Europejskiej z Ukrainy mięsa drobiowego, jego przetworów oraz jaj i produktów jajecznych nastąpiło w wyniku wydanego przez Komisję Europejską rozporządzenia wykonawczego.
 
Pomimo iż rozporządzenie zostało opublikowane 31 stycznia 2013 roku, do tej pory trwają procedury formalne dopuszczające eksport ukraińskiego drobiu na rynek unijny.
 
Przypomnijmy, iż negocjacje w sprawie przywozu na teren państw członkowskich tego gatunku mięsa i jaj ciągną się od 2008 roku, a inspekcje zakładów drobiarskich na Ukrainie trwają od 2009 roku.
 
Obecne ustalenia między Unią a Ukrainą przyczynią się do sprzedaży na rynek krajów Wspólnoty łącznie 20 tys. ton filetów z kurcząt rocznie i 20 tys. ton innych elementów kurcząt.
 
Jak zaznacza FAMMU/FAPA otwarcie rynku UE jest sporą szansą dla ukraińskiego handlu drobiem.  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!